Czy jest nowe prawo jak szkolić z bhp w Gorzowie?

Czy jest nowe prawo jak szkolić z bhp w Gorzowie? czyli bhp gorzów wielkopolski eży zapewnienie pracownikom szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które będzie odpowiednio dobrane do rodzaju wykonywanej pracy. Jeden z rodzajów kursu BHP jest przeznaczony dla pracowni

Dodane: 03-07-2020 12:31
Czy jest nowe prawo jak szkolić z bhp w Gorzowie?

bhp gorzów wielkopolski

Szkolenia BHP dla pracowników technicznych

Ukończenie odpowiedniego szkolenia BHP jest jednym z obowiązków wynikających bezpośrednio z Kodeksu Pracy. Do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie pracownikom szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które będzie odpowiednio dobrane do rodzaju wykonywanej pracy. Jeden z rodzajów kursu BHP jest przeznaczony dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach inżynieryjno-technicznych. Kursy BHP dla pracowników inżynieryjnych mogą być przeprowadzane w formie seminarium lub w formie nauczania internetowego. Samo szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników inżynieryjno-technicznych dotyczy takich zawodów, jak technolog, projektant, konstruktor maszyn i urządzeń. Taki rodzaj kursu BHP jest ważny przez okres pięciu lat. Szkolenie dla pracowników inżynieryjno-technicznych obejmuje minimum szesnaście godzin lekcyjnych, a sam kurs kończy się odpowiednim egzaminem sprawdzającym wiedzę uczestników. Podczas kursu BHP pracownicy są zapoznawani z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, które obowiązują na konkretnym stanowisku.

Po co organizuje się Safety Day

bhp gorzów wielkopolski

Firma działająca w branży zajmującej się bezpieczeństwem i higieną pracy oferuje szereg różnych usług, takich jak szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ, kurs z pierwszej pomocy czy też organizację Safety Day. Safety Day jest specjalnym wydarzeniem firmowym, podczas którego zapoznaje się pracowników z różnymi niebezpieczeństwami mogącymi wystąpić w miejscu pracy oraz sposobom ich zapobiegania. Organizacją Safety Day zajmuje się specjalna firma działająca w branży BHP, która zatrudnia specjalistów doświadczonych w przeprowadzaniu szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ oraz posiadających odpowiednią wiedzą na temat przepisów prawnych. Dzień Bezpieczeństwa organizowany w firmie ma za zadanie poparcie wiedzy teoretycznej z zakresu BHP, PPOŻ oraz z udzielania pierwszej pomocy, ćwiczeniami praktycznymi. Organizacja Safety Day obejmuje takie usługi, jak zapoznanie uczestników z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, nauka zasad postępowania w sytuacji wypadku drogowego czy też nauka współpracy ze służbami ratunkowymi.

Wycena obsługi BHP

Jedną z ważniejszych usług oferowanych przez firmę działającą w branży bezpieczeństwa i higieny pracy jest tak zwany outsourcing BHP. Outsourcing BHP, czyli inaczej obsługa BHP, polega na przejęciu wszelkich spraw związanych z bezpieczeństwem w danym przedsiębiorstwie lub zakładzie pracy. Obsługa firmy w zakresie BHP obejmuje zapewnianie szkolenia BHP pracownikom, wykonywanie oceny ryzyka zawodowego oraz ogólnie pilnowanie tego, żeby dana firma spełniała odpowiednie przepisy regulujące kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z obsługi BHP, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie przynoszące wiele korzyści. Cena za usługę outsourcingu BHP jest ustalana indywidualnie z klientem, ponieważ całkowity koszt takiej usługi zależy od wielu czynników. Wycena obsługi BHP obejmuje wiele czynników, jak wielkość danej firmy, ilość zatrudnionych pracowników, a nawet rodzaj prowadzonej działalności. Obsługa firmy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jest usługą, której szczegóły są ustalane indywidualnie z każdym klientem, dlatego sama wycena usługi także jest indywidualna.

Systemy zarządzania bezpieczeństwem

Firma, która zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy, poza ofertą przeprowadzania szkolenia BHP, może zajmować się także tworzeniem systemu zarządzania bezpieczeństwem w danym przedsiębiorstwie. System zarządzania bezpieczeństwem to nic innego, jak element całościowego zarządzania przedsiębiorstwem. Posiadanie systemu zarządzania bezpieczeństwem nie jest obowiązkowe, jednak firma posiadająca odpowiednie certyfikaty z zakresu jakości, ochrony środowiska oraz BHP jest bardziej poszukiwana na rynku pracy. Firma BHP oferuje pomoc w tworzeniu systemów zarządzania bezpieczeństwem, takich jak ISO 14001 oraz OHSAS 18001. Pierwsza norma obejmuje tak zwany system zarządzania środowiskowego, gdzie firma posiadająca certyfikat ISO 14001 szczyci się tym, że dba o środowisko naturalne. Z kolei norma OHSAS 18001 dotyczy bezpiecznego organizowania stanowisk pracy, a także zapewnia odpowiednie szkolenia BHP oraz przeprowadzanie audytów wewnętrznych. Posiadanie norm nie jest obowiązkowe, jednak pomaga w pozytywnym budowaniu wizerunku firmy.