Radzimy jak uczyć bhp taniej

Radzimy jak uczyć bhp taniej czyli kurs bhp online rwszej pomocy przedmedycznej są obowiązkowe w wielu instytucjach, przynajmniej w krajach europejskich. Edukowanie społeczeństwa z zakresu pierwszej pomocy jest o tyle ważne, że odpowiednia pomoc poszk

Dodane: 28-03-2020 12:23
Radzimy jak uczyć bhp taniej

kurs bhp online

Szkolenia z udzielenia pierwszej pomocy

O istotnej roli pierwszej pomocy przedmedycznej, we współczesnym społeczeństwie, dowiadujemy się już w szkole podstawowej. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej są obowiązkowe w wielu instytucjach, przynajmniej w krajach europejskich. Edukowanie społeczeństwa z zakresu pierwszej pomocy jest o tyle ważne, że odpowiednia pomoc poszkodowanej osobie może zaważyć na jej zdrowiu, a nawet życiu. Z tego powodu właśnie nieudzielenie żadnej pomocy bardzo często jest karalne. O tym, jak prawidłowo należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej ofierze, uczą właśnie szkolenia z tego zakresu. Warto wspomnieć, co w ogóle oznacza termin pierwsza pomoc. Otóż jest to szereg czynności, które są wykonywane w razie jakiegoś wypadku lub choroby, w celu ochrony życia i zdrowia poszkodowanych. Czynności te są wykonywane przed przyjazdem na miejsce zdarzenia ratowników czy innych służb zdrowia. Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej często są podzielone ze względu na grupy wiekowe uczestników.

Kodeks pracy

Każda osoba związana w jakiś sposób ze środowiskiem pracy, czy to pracownik, czy pracodawca, słyszała o kodeksie pracy. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie w kodeksie pracy są zawarte zbiory norm oraz przepisów, które regulują prawa i obowiązki związane z pracą. Prawa te oraz obowiązki odnoszą się do wszystkich pracowników, niezależnie od podstawy prawnej ich zatrudnienia. Sam kodeks pracy składa się z rozdziałów, dokładnie z piętnastu, które określają konkretne zagadnienia dotyczące pracy. Przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy znajdują się w dziale dziesiątym tego kodeksu. Bezpieczeństwo i higiena pracy, w skrócie BHP, występuje dokładnie pod taką samą nazwą w tytule dziesiątego działu kodeksu pracy. Mianem BHP określa się zbiór zasad, które dotyczą bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy, mające na celu ochronę pracowników. W zakres bezpieczeństwa i higieny pracy mogą wchodzić także inne dziedziny, takie jak ergonomia, medycyna pracy czy też psychologia pracy, jak również zagadnienie ryzyka zawodowego.

Sprzęt PPOŻ

kurs bhp online

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom bezpieczne warunki pracy, które są odpowiednio określone w przepisach prawnych, dotyczących BHP. W ich skład wchodzi również ochrona przeciwpożarowa. Sprzęt ochrony przeciwpożarowej, znajdujący się wewnątrz budynków, to najczęściej systemy do gaszenia pożarów, czyli gaśnice lub hydranty wewnętrzne, które można podzielić na przenośne i stałe urządzenia. Ponadto do sprzętu PPOŻ można zaliczyć także odpowiednie tabliczki, informujące o wyjściach ewakuacyjnych, drogach ewakuacyjnych czy umiejscowieniu sprzętu gaśniczego. Obowiązkiem pracodawcy lub właściciela budynku użyteczności publicznej jest zaopatrzenie tego miejsca w sprzęt ochrony przeciwpożarowej. Jednak samo zaopatrzenie w sprzęt gaśniczy nie wystarcza, dlatego że konieczne są okresowe kontrole sprawności tego sprzętu. Audyty sprzętu PPOŻ mogą zostać zlecone firmie działającej w branży BHP. Okresowe kontrole sprzętu przeciwpożarowego są ważne, bo w razie pożaru sprzęt gaśniczy musi działać poprawnie.

Cena szkoleń z zakresu BHP

Można wyróżnić więcej niż jeden typ szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ze względu na grono odbiorców takiego szkolenia. Ponadto sama forma szkolenia może być różna, bo może się odbywać albo w postaci spotkań w ramach seminarium, albo za pomocą platformy służącej do e-learningu. Przy wycenie szkolenia BHP należy wziąć pod uwagę te czynniki, a także liczbę uczestników biorących udział w kursie. W celu zorientowania się, jak wygląda sytuacja rynkowa, należy porównać kilka ofert i wybrać tą, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Najlepiej skontaktować się z daną firmą, prowadzącą szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, podając wszystkie wymagane informacje, by uzyskać wycenę wybranej usługi. Często na stronach dostępne są formularze zgłoszeniowe, które wystarczy wypełnić i wysłać. Jak więc widać, cena szkoleń BHP jest zależna od wielu czynników, takich jak rodzaj i typ szkolenia oraz liczba uczestników. Żeby poznać szczegółową wycenę usługi, najlepiej skontaktować się z wybraną firmą.

Co to jest BHP

Szkolenia BHP są obowiązkowe dla wielu przedsiębiorstw, firm i instytucji. Co jednak kryje się pod tym skrótem? BHP oznacza nic innego, jak bezpieczeństwo i higienę pracy. Po wyjaśnieniu tego skrótu, wdaje się więc oczywistym, że takie szkolenia są niezwykle potrzebne w różnego rodzaju zakładach pracy, korporacjach, a także w instytucjach. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są często odpowiednio dostosowane do klientów. Plan takiego szkolenia może się różnić w zależności od środowiska danej pracy, co wydaje się dość logicznym rozwiązaniem, ponieważ praca na stanowisku inżyniera spotyka się z niebezpieczeństwami innego typu, niż w pracy na stanowisku administracyjnym. W związku tym firmy zajmujące się takimi szkoleniami w swojej ofercie zwierają kilka opcji szkoleń BHP, ze względu właśnie na rodzaj wykonywanej pracy. Zagrożenia i niebezpieczeństwa, a także odpowiednie zasady zachowania się są ściśle połączone z otoczeniem, w którym wykonuje się dany zawód, więc szkolenia w zakresie bezpieczeństwa muszą być dopasowane do danego środowiska.