Zobacz czy potrzebujesz uczyć bhp? - o ppoż

szkolenie bhp warszawa

Praktycznie w każdej branży mamy z

Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą i zatrudniamy pracowników, to od czasu do czasu musimy przeprowadzać szkolenia bhp. Takie szkolenia z bhp są nie tylko obowiązkowe, ale również potrzebne. Nie zawsze jednak opłaca nam

Dodane: 25-02-2021 05:42
Zobacz czy potrzebujesz uczyć bhp? - o ppoż szkolenie bhp warszawa
się zatrudniać osobę na etat, żeby zajmowała się ona szkoleniem nowych pracowników. Czasami warto zainteresować się innym rozwiązaniem.

W dzisiejszych czasach bardzo popularny stał się outsourcing. Praktycznie w każdej branży mamy z nim styczność. Można więc zdecydować się również na outsourcing bhp i korzystać z takich usług tylko wtedy kiedy są one potrzebne. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasi pracownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni i nie będziemy musieli zatrudniać pracownika, który zajmowałby się bezpieczeństwem w miejscu pracy. W razie potrzeby wystarczy bowiem zadzwonić po zewnętrzną firmę, która wszystkim się zajmie. Taka firma posiada doświadczenie oraz wiedzę, więc szkolenie z całą pewnością zostanie przeprowadzone dobrze i w sposób profesjonalny.

Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie

Szkolenia BHP można podzielić na kilka rodzajów. Podczas szkolenia wstępnego nowo zatrudnieni pracownicy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak na przykład pierwsza pomoc, oraz szkolenia ppoż. Coraz więcej firm dostrzega oszczędności i plusy, jakie niesie ze sobą outsourcing bhp. Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie mają do zaproponowania profesjonalne doradztwo, realizację wszystkich spraw związanych z oceną zagrożeń zawodowych. Osoby zatrudnione w firmach zewnętrznych doradzą w sprawach związanych z analizą i interpretacją obowiązujących przepisów BHP. Na zlecenie przygotowują opracowania oraz weryfikują zarządzenia oraz regulaminy dotyczące zagadnień BHP. Ich konsultacje pomagają dopasować optymalną odzież ochronną do danego stanowiska. Outsourcing bhp pozwala przedsiębiorstwu skupić się na podstawowej sferze działalności. To również redukcja kosztów oraz dostęp do nowinek związanych z podnoszeniem jakości bezpieczeństwa pracy. Pracownicy zewnętrznych firm BHP zawsze są na bieżąco, ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, dlatego oferują usługi najwyższej jakości.

Takie rozwiązanie jest dużo bardziej opłacalne

W każdej firmie kwestie bezpieczeństwa oraz higieny pracy odgrywają bardzo ważną rolę. W związku z tym w polskim prawie pełno jest przepisów i zasad dotyczących BHP. Warto zadbać o przestrzeganie tych wymogów w przedsiębiorstwie. Istnieją dwa sposoby na zabezpieczenie swojej firmy w tym zakresie: zatrudnienie specjalistów na etat lub outsourcing bhp zapewniany przez wyspecjalizowaną zewnętrzną firmę.

Zadania i obowiązki realizowane przez firmę outsourcingową są regulowane przez umowę, którą podpisują obie strony. Najczęściej należą do nich:
- przeprowadzanie szkolenia BHP dla pracowników;
- dokonywanie analiz i ocen ryzyka zawodowego;
- zlecanie badań i pomiarów czynników pracy;
- reprezentowanie firmy przed Państwową Inspekcją Pracy i Państwową Inspekcją Sanitarną;
- analiza przyczyn ewentualnych wypadków oraz reprezentowanie przedsiębiorstwa w postępowaniach powypadkowych.

Największą zaletą outsourcingu usług związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy jest obniżenie kosztów pracodawcy. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej opłacalne niż tworzenie kolejnego etatu.

Inwestowanie w szkolenie pracownika jest w

Jeżeli posiadamy własną działalność, to warto w pewnym momencie zdecydować się na outsourcing bhp. Dzisiaj jest naprawdę wiele firm zewnętrznych, które za stosunkowo niewielkie pieniądze przeprowadzą dla naszych pracowników szkolenia bhp. Pamiętajmy, że szkolenie bhp jest obowiązkowe. Najlepszym rozwiązaniem jest więc nawiązanie stałej współpracy z zewnętrzną firmą, która będzie się tym zajmować. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszyscy nasi pracownicy zostaną przeszkoleni i nie będzie to dla nas aż tak duży wydatek.

Z całą pewnością warto sobie wszystko przeanalizować i nawiązać kontakt przynajmniej z kilkoma firmami, które świadczą takie usługi. Być może któraś z nich będzie miała dla nas wyjątkową ofertę. Takie firmy często oferują również inne szkolenia i warto się nimi zainwestować. Być może jak nawiążemy stałą współpracę, to dostaniemy zniżkę na szkolenia. Wtedy na pewno będzie nam się to opłacało. Inwestowanie w szkolenie pracownika jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne i nie powinniśmy o tym zapominać.